Masaż

Ile serii masażu powinno być, by zobaczyć efekty?

Sprawdź ile powinien trwać zabieg oraz ile razy powinien być powtarzany.

Pytanie 2: Ile trwa masaż i ile serii powinno się wykupić, by zobaczyć jakikolwiek efekt?

Odpowiedź eksperta:

  • Ile trwa masaż ?

Czas trwania masażu uzależniony jest od kilku czynników. Liczy się standard salonu, a nawet miasto gdzie ktoś praktykuje. Poza tym, ważne jest to z jakiej metody masażu korzystamy oraz jakiej partii ciała masaż dotyczy.

Aktualnie odchodzi się od sztucznych podziałów na czas trwania zabiegu i podawane są tylko orientacyjne przedziały. Do tego zmieniła się technika, oczekiwania i możliwości , więc masaże wykonywane są teraz dłużej niż kiedyś.

  • Ile masaży powinno być w serii, by pojawiły się efekty?

Od pewnego czasu dominuje teoria, że 10 zabiegów to podstawa. Prawda jest jednak taka, ze nawet pojedyncze zabiegi dają czasem efekty. To zależy od tego, jaki jest cel zabiegu. Zdarza się, że praca z niektórymi problemami wymaga większej częstotliwości. Tym bardziej, jeśli tych problemów jest więcej, wówczas pracujemy nad jednym, a potem zmieniamy technikę i przechodzimy do kolejnego…

Piotr Szczotka  Gabinet Body Work   www.bodyworker.pl

Uwaga! Odpowiedzi zamieszczane tutaj są jedynie poglądowe o charakterze ogólnym. Prosimy nie sugerować się nimi w pełni, podejmując jakiekolwiek decyzje dotyczące leczenia. Od tego są bezpośrednie kontakty ze specjalistami. Kontakty internetowe mają spore ograniczenia, absolutnie nie służą diagnostyce online.   

O autorze

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.