Jak prawidłowo rozpocząć rozszerzanie diety niemowlęciu karmionemu piersią? Kiedy to zrobić? Co podać jako pierwsze? Jak często i ile razy w ciągu dnia? Przedstawiam sprawdzony sposób na łagodne i przyjazne dziecku rozszerzanie menu. Oto najważniejsze zasady.

Czas późnego lata jest najlepszym na zbiór owoców czarnego bzu i przygotowanie soku, który stojąc na półeczce w spiżarni zawsze pomoże na kaszel i wszelkie infekcje. Polecam poświęcić jedno popołudnie, by lekarstwo wprost z koszyka natury zawsze było pod ręką.

Czarny bez obdarowuje nas swoimi leczniczymi skarbami już od wiosny, aż po późne lato. Gdyż nie tylko owoce tego drzewa, ale przede wszystkim kwiaty mają wyjątkowe działanie na organizm człowieka. Herbata z kwiatów czarnego bzu wzmacnia i leczy różne dolegliwości.

Zapraszamy na drugą część wywiadu z Joanną Sękowską z Punktu Przedszkolnego „Przyjaciele Żyrafy” http://www.przyjaciele-zyrafy.pl , w którym edukacja dzieci odbywa się w oparciu o założenia pedagogiki dr Marii Montessori. K.G. Dlaczego, Pani zdaniem, warto kłaść nacisk na ekologiczną edukację przedszkolaków i jak należy to robić? J.S. W dzisiejszych czasach, w dobie rosnącej potrzeby ochrony środowiska […]