Archiwum

II Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

Zobacz, jak najmłodsi walczyli o drugą szansę elektroodpadów!

Wczoraj, tj. 14 listopada 2013r. zakończyła się II edycja Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu, akcji służącej podnoszeniu świadomości obywateli w zakresie składowania elektroodpadów.

Akcja rozpoczęła się 9 października br., gdy na wrocławskim rynku pojawiły się dzieci w wieku szkolnym i gimnazjalnym, przebrane za elektrośmieci. Tego dnia, prawie 130 uczniów wykrzykiwało głośno hasło „oddaj mnie do recyklingu”.

 

Kolejnym krokiem był „elektrokonkurs”, w postaci gry miejskiej. W konkursie tym wzięły udział 62 zespoły z 42 szkół. W ramach gry miejskiej przewidziane było 6 zadań, na 2-kilometrowej trasie.

Kolejnym krokiem była zbiórka elektrośmieci. Tak jak wspominaliśmy wcześniej na naszym portalu, zbiórka elektroodpadów odbywała się 23 października w 6 lokalizacjach Wrocławia. Punkty zbiórki znajdowały się na parkingach największych Centrów Handlowych. W sumie, w 6 punktach, uzbierano prawie 5 ton elektroodpadów. Jak wspominał organizator akcji, w podsumowaniu, najwięcej elektroodpadów zgromadzono przy CH Korona.

Podsumowaniem akcji, było wczorajsze spotkanie, podczas którego nagrodzono wybrane szkoły, za najlepsze przebranie oraz zwycięstwo w elektrokonkursie.

 

Mieliśmy również przyjemność obejrzenia premiery filmu edukacyjnego, opisującego m.in. historię lodówki przekazanej do elektrorecyklingu, od momentu jej trafienia do zakładu przetwarzającego elektroodpady po zastosowanie uzyskanej z niej surowców wtórnych, np. do produkcji kołpaków samochodowych. W filmie pojawiła się również informacja, gdzie należy wyrzucać elektrośmieci oraz jakie niebezpieczne związki znajdują się w tego typu odpadach. Wspomniany film ma trafić do ok. 15 tysięcy szkół.

Wygląda więc na to, że dzisiejsza młodzież będzie doskonale wyedukowana z zakresu elektroodpadów. Niezmiernie cieszy nas, że wiedza ta trafiła na tak podatny grunt. Uczmy się więc od najmłodszych podejścia do elektrorecyklingu, bo jak wynika z ich relacji, wiedza dorosłych na ten temat pozostawia wiele do życzenia.

Ukoronowaniem akcji i nielada atrakcją dla młodych uczestników akcji był koncert zespołu Recykling Band- finalistów programu „Mam talent”, którzy grają na instrumentach wlasnoręcznie zrobionych, na bazie surowcow wtórnych.

Gratulujemy organizatorom akcji wspaniałem inicjatywy. Oby więcej takich projektów pojawiało się we Wrocławiu. Tymczasem, czekamy na kolejną edycje Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu.

O autorze

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.