Archiwum

POL-EKO – Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

Ponad pół tysiąca uczestników z 19 krajów spotka się już niebawem na organizowanych co roku w Poznaniu Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska. Tegoroczne targi odbędą się w dniach 20-23 listopada, a będzie przyświecać im hasło „Wszystkie wymiary ekologii”.

POL-EKO to największa w naszym kraju (a nawet – w całej Europie Środkowo-Wschodniej) ekspozycja zaawansowanych rozwiązań dla ochrony środowiska. Jest to miejsce propagowania aktualnych trendów, innowacyjnych technologii i proekologicznych inicjatyw.

Targi POLEKO są okazją do spotkania branży ekologicznej, a przede wszystkim do prezentacji nowinek rynkowych i międzynarodowej wymiany doświadczeń. W tym roku na uczestników czekać będą międzynarodowe debaty i fora dyskusyjne z udziałem ekspertów z kraju oraz zagranicy. Zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt nowości, a okazją do zapoznania się z najnowszymi technologiami dedykowanymi ochronie środowiska będą specjalne „przestrzenie”:

  • Salon Czystej Energii – poświęcony technologiom oraz produktom związanym z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych. Znajdziemy tutaj ofertę m.in.: kotłów, kolektorów słonecznych, pomp, komponentów do biogazu i biomasy.
  • Miasteczko Ekologiczne – z możliwością przyjrzenia się takim proekologicznym rozwiązaniom, jak: kolektory słoneczne (na atrapach budynków), lampy hybrydowe i LED, piece, kotły na biomasę, pompy cieplne, ekologiczne pojemniki, kontenery do selektywnej zbiórki odpadów, automaty do zbiórki opakowań i ich recyklingu, kosiarki, samochody z napędem hybrydowym i elektrycznym, pojazdy do zbiórki odpadów czy mały wiatrak.
  • Salon Recyklingu – w ramach tej ekspozycji firmy zaprezentują rozwiązania z zakresu gromadzenia, sortowania i odzysku odpadów przemysłowych (np. papier, karton, plastik, guma, szkło czy drewno).

Więcej informacji na stronie Organizatora.

O autorze

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.