Archiwum

27.04.2014 Warszawa

Światowy Dzień Ziemi ‘2014 pod hasłem „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”

Serdecznie zapraszamy 27 kwietnia  w godz. 10.00 – 18.00, Warszawa, Park Pole Mokotowskie na Dzień Ziemi.

Tegoroczne obchody Światowego Dni Ziemi są częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. „Zmieniaj nawyki – nie klimat!” prowadzonej od września 2013 do końca czerwca 2014 roku. Kampania dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Głównym zadaniem naszego święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.

Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego, a zdrowiem i życiem jej mieszkańców.

A co w tym roku?

  • Zainteresowani już dziś mogą zbierać elektroodpady, opakowania z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła będziemy jak co roku zbierać te odpady rozdając w zamian rośliny. Punkt zbiórki tradycyjnie uruchomiony zostanie na Skrze, a nad jego organizacją będzie czuwać Remondis Electrorecycling.
  • Jednym z partnerów Światowego Dnia Ziemi będzie firma Gumtree, która w kwietniu br. obchodzi 10-lecie obecności na polskim rynku. Właściciel bardzo popularnego w Polsce i na świecie portalu bezpłatnych ogłoszeń przygotował szereg atrakcji m.in. tort urodzinowy, darmowy poczęstunek oraz wspólne sadzenie drzewa Gumtree na Polu Mokotowskim. W ten sposób firma chce zachęcić warszawiaków do dbania o przyrodę oraz integracji i wypoczynku na świeżym powietrzu.
  • Lasy Państwowe tradycyjne przygotowały 10.000 sadzonek rodzimych drzew i już od 13.00 będą wydawane. Odwiedzając stoiska Lasów Państwowych przygotowane z myślą o uczestnikach Dnia Ziemi 2014, będzie można, poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu.
  • Kraina Małych Przyjaciół Klimatu czyli ekologiczne warsztaty edukacyjne
    i artystyczne o klimacie. Konkursy plenerowe, quizy oraz zabawy rodzinne. Ekspozycja plenerowa „Klimat w szklarni”. Astronomiczna lekcja o klimacie. Laboratorium przemian
  • Stół Darów Ziemi – produkty tradycyjne i ekologiczne – ekspozycja połączona ze sprzedażą przygotowana przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego
  • Prezentacje 23 Polskich Parków Narodowych po kilku latach na festyn Dnia Ziemi wracają parki narodowe – to niewątpliwa atrakcja i przyroda polska w pigułce i w jednym miejscu.

O czystość i porządek na festynie po raz kolejny zadba MPO w m. st. Warszawie.

Już dziś serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na stronie: www.dzienziemi.org.pl

O autorze

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.