Zdrowie

Daktyle, czyli zdrowa alternatywa dla cukierków

Słodkie i zdrowe łakocie dla dużych i małych.

Miseczka daktyli na deserCoś równie słodkiego, ale bardziej zdrowego niż cukierki i czekoladki?

Coś co poza walorami smakowymi, skrywa w sobie również mnóstwo witamin i właściwości leczniczych. A mowa o przysmaku znanym już w starożytnym Rzymie- daktylach.

Są to owalne pestkowce, o długości ok. 5 cm, jasnym i twardym miąższu i skórce przybierającej kolory od złotożółtej po brązowo-czerwoną. Najczęściej spotykane w formie suszonej.

Daktyle to przekąska zdrowa, smaczna i bardzo słodka.  Poszukując alternatywy dla cukierków i czekoladek, warto pomyśleć właśnie o tym owocu.

Daktyle na zdrowie

Doskonałe dla osób aktywnych

Daktyle mają większą wartość energetyczną niż mięso wołowe, kurczak czy chleb, są więc dobrym źródłem energii dla wszystkich osób prowadzących aktywny tryb życia. Ich spożycie powoduje uzupełnienie niedoboru glikogenu, a zawarty w nich potas sprawia, że zalecane są również po treningach.

Zamiast cukierków

Daktyle to smakołyk, który zawsze warto mieć w domu. Świetnie sprawdza się, gdy najdzie nas ochota na coś słodkiego. A co najważniejsze, zasmakują w nim nie tylko dorośli, ale i dzieci. Tak więc, zamiast tuczyć dzieci pustymi kaloriami, lepiej  wybrać smakołyk pełen witamin i wartości odżywczych. To szczególnie ważne, zwłaszcza w przypadku dzieci z alergią pokarmową. Daktyle to doskonały zamiennik dla niedopuszczalnych w ich diecie ciasteczek, cukierków i lizaków. Warto zaznaczyć, iż przy wybieraniu suszonych daktyli należy sprawdzić, czy były suszone naturalnie, na słońcu i czy nie zawierają konserwantów!

 Nawet najwspanialszy owoc z dodatkami chemicznymi i potraktowany konserwantami jest gorszy od cukierka.

Wybieraj i kupuj owoce suszone naturalnie, niekonserwowane. Czytaj etykiety!

K. Nowotarska

Źródła:

http://www.ochoroba.pl/3287-owoce-suszone-wartosc-odzywcza-wlasciwosci-prozdrowotne-wplyw-na-zdrowie

http://www.biology.pl/owoce_egzotyczne/My%20Webs/daktyl1.htm

http://mamzdrowie.pl/daktyle-wlasciwosci/

http://www.pyszneizdrowe.pl/index.php?d=informacje&id=23

O autorze

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.