Uroda

Spagiryka i biodynamiczna uprawa roślin

czyli jak się tworzy naturalne kosmetyki Martina Gebhardt Naturkosmetik.

Starożytna wiedza a biodynamiczna uprawa roślin

Już starożytni Egipcjanie i rdzenne ludy całego świata posiadali rozległą wiedzę na temat rytmów kosmosu oraz ich wpływu na przygotowywanie naturalnych produktów, których wyrób leżał w zakresie obowiązków uzdrowicieli i szamanów. Obserwowano rytmy gwiazd i księżyca, i dokonano odkrycia, że pewne wyciągi roślinne, przygotowane w określonym przeciągu czasu, posiadają o wiele większą moc oddziaływania, niż gdy są wyrabiane o innych porach.

Spora część tej pradawnej wiedzy została ponownie odkryta przez nowoczesne metody biodynamicznej uprawy roślin oraz przez spagirykę – alchemiczną metodę destylowania szlachetnych esencji roślinnych oraz wytrącania naturalnych soli z popiołów.

Świeże surowce z upraw biologicznych i biodynamicznych

Taką drogę wybrała Martina Gebhardt – jakość jej kosmetyków uzależniona jest głównie od świeżości surowców oraz metod produkcji. Martina Gebhardt używa najświeższych ziół i olejów roślinnych, dzięki którym powstają najwyższej jakości produkty pielęgnacyjne. Większość surowców pochodzi z certyfikowanych upraw biologicznych i biodynamicznych, kontraktowanych przez organizację Demeter (66-90%), gdyż żadne syntetyczne imitacje czy skażone surowce nie są w stanie odżywiać i chronić skóry lepiej niż substancje w 100% naturalne.

Kosmetyki Martina Gebhardt nie zawierają surowców wyprodukowanych z martwych zwierząt, a proces produkcji odpowiada wytycznym niemieckich organizacji broniących praw zwierząt.

Formuła 50/50 w produktach Martina Gebhardt

Kremy Martina Gebhardt mają w składzie około 50% wody, zawartej np. w wyciągach roślinnych na bazie wody źródlanej, oraz 50% substancji oleistych, takich jak: oleje roślinne, tłuszcze i woski. Taki skład odpowiada budowie warstwy hydro-lipidowej skóry 20-letniej kobiety. Kremy z optymalnym pH w granicach 5-6 pozwalają skórze zachować jej naturalną barierę ochronną.

Naturalne emulgatory

Lanolina zawarta w kremach Martina Gebhardt pełni funkcję naturalnego emulgatora. Mleczka oczyszczające oraz emulsje do twarzy zawierają bio-lecytynę oraz skrobię grochową, które pełnią funkcję emulgatorów. Czyste olejki eteryczne i woda różana redukują namnażanie się bakterii. Alkohol na bazie masła kokosowego nadaje produktom odpowiednią konsystencję oraz wygładza i zmiękcza naskórek.

Pobudzająca komórki spagiryka

Spagiryka to metoda wytwarzania substancji leczniczych, znana od tysięcy lat w kulturze krajów Orientu i Himalajach. Oddziaływanie esencji spagirycznych dokonuje się na poziomie komórkowo-energetycznym, rozbudzając wewnętrzny porządek i pamięć każdej żywej komórki według jej własnego planu genetycznego oraz stymulując proces ich oczyszczania. Jest to niezwykle istotne, gdyż komórka nie może pobrać wymaganych do jej regeneracji substancji odżywczych, dopóki na poziomie komórkowym nie zajdzie proces detoksykacji.

Synergia składników

Produkty Martina Gebhardt  tworzone są po to, aby wspierać naturalne funkcje skóry. Zawierają wyłącznie niezbędne składniki, które wzajemnie się uzupełniają, tworząc wyjątkową esencję, swoim działaniem wyrastającą ponad wartość wszystkich składników razem wziętych.

Pełna gama produktów MARTINA GEBHARDT Naturkosmetik dostępna jest u dystrybutora GREEN LINE oraz w wyspecjalizowanych sklepach ze zdrową żywnością, drogeriach internetowych i stacjonarnych.

Materiał dostarczony przez firmę GREEN LINE – dystrybutora kosmetyków Martina Gebhardt Naturkosmetik w Polsce.

O autorze

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.