Polecane, Uroda

Medycyna estetyczna – zabiegi dla wymagających

W obecnych czasach nie ma większego kultu niż kult młodości. Wiąże się to z dbaniem o całe ciało, aby było możliwie jak najdłużej młode, jędrne i smukłe. Niestety trudno jest zachować idealny wygląd pielęgnując twarz i ciało w domowym zaciszu. Dlatego coraz więcej kobiet i mężczyzn korzysta z zabiegów w SPA albo inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Profesjonalne zabiegi zapewniają o wiele lepsze efekty i pomagają zachować młodość i zdrową skórę na dłużej. Z czego warto skorzystać?

Skóra bez zmarszczek

Medycyna estetyczna głównie stosowana jest, aby przywrócić cerze jędrność i zlikwidować zmarszczki. Wiele osób poddaje się zabiegom w SPA, aby zapobiegać powstawaniu głębokich linii, które nie wyglądają ładnie. Najczęściej stosowanym zabiegiem jest botox. Po konsultacjach z lekarzem specjalistą w dziedzinie medycyny estetycznej można wykonać zabieg, który polega na ostrzykiwaniu wybranej zmarszczki botoxem. Z jednej strony botox wygładza zmarszczkę, a z drugiej, ponieważ paraliżuje nerwy zapobiega dalszemu poruszaniu się mięśni i pogłębianiu zmarszczki. Efekt nie jest na całe życie, a zabieg trzeba powtarzać średnio co pół roku. Jednak działanie jest dwukierunkowe – natychmiast poprawia wygląd twarzy i zapobiega pojawianiu się lub pogłębianiu linii.

Drugim zabiegiem popularnie wybieranym, aby zapobiegać zmarszczkom jest ujędrnianie skóry przy pomocy kwasu hialuronowego lub wypełnianiem nim już obecnych zmarszczek. Im jędrniejsza skóra, tym mniejsze zmarszczki. Kwas hialuronowy jest bezpiecznym środkiem, który wstrzykuje się przy miejscowym znieczuleniu, a efektem zabiegu jest wymodelowana twarz. Ten zabieg też trzeba powtarzać co pół roku, ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób się wchłania i stopniowo go ubywa, aż całkiem znika.

Szczupła i zdrowa sylwetka

Niestety nawet osoby, które bardzo dbają o swoją dietę lub regularnie ćwiczą i utrzymują prawidłową wagę mogą mieć problemy z cellulitem. Szacuje się, że aż 98% kobiet ma cellulit, ale u niektórych pań jest on widoczny gołym okiem, a u innych dopiero po ściśnięciu skóry. Nawet osoby bardzo szczupłe mogą borykać się z tym problemem. Jednak medycyna estetyczna oprócz zabiegów na cellulit oferuje też wiele specjalistycznych zabiegów, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu albo ujędrnić ciało, które po zrzuceniu wielu nadprogramowych kilogramów nie wygląda jeszcze dobrze.

W tym zakresie do najpopularniejszych zabiegów jakie oferuje medycyna estetyczna można zaliczyć:

  • mezoterapię,
  • laseroterapię,
  • urządzenie rozbijające tkankę tłuszczową np. Exilis.

Wybór jest duży dlatego w celu dobrania odpowiedniej metody prowadzone są najpierw konsultacje. Sama mezoterapia ma szerokie zastosowanie, także w pielęgnacji twarzy czy nawet zapobiega wypadaniu włosów. Jednak można też za pomocą tych zabiegów zredukować cellulit, tkankę tłuszczową i podawać preparaty ujędrniające.

 

 

 

O autorze

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.