Odżywianie i dieta

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa czyli dietetyczny catering zakłada dostarczanie nam zestawu posiłków na cały dzień dobranych odpowiednio do naszych potrzeb. Często korzystają z niej ludzie, którzy chcą zgubić zbędne kilogramy a dieta ma im w tym pomóc, ale świetnie sprawdza się też w przypadku, gdy zwyczajnie brak nam czasu na przygotowywanie posiłków w domu. To wygoda i zdrowie podane w pudełku każdego dnia.

Zdrowy catering – od czego zacząć

Należy określić dokładnie po co nam dieta pudełkowa, jakie zadanie ma spełniać- dietetyczne czy zdrowotne. W tym pierwszym przypadku istotne jest ile kalorii chcemy dostarczyć naszemu organizmowi oraz na jakich składnikach ma się skupiać. Firmy cateringowe oferują więc diety odchudzające, ketogeniczne, niskowęglowodanowe etc. Diety zdrowotne to wegetariańska, bezglutenowa, bezlaktozowa – mają na celu dostarczenie posiłków, z których wyeliminowano szkodliwe dla nas składniki. Do tego często pojawiającą się dietą jest dieta sportowa – mająca na celu wspomaganie budowy i regeneracji mięśni po intensywnych treningach fizycznych.

 

Na rynku obecnych jest coraz więcej firm cateringowych proponujących różnorodne diety pudełkowe. Wybór nie jest łatwy, dlatego często można wykupić próbne menu.

Zdrowy catering zalety

  • Oszczędność czasu – to niekwestionowany plus, nie musimy tracić czasu na zakupy w sklepie oraz gotowanie. Posiłki przyrządzane są przez kucharzy z produktów wysokiej jakości i dowożone są na wybrany przez nas adres raz dziennie.
  • Dostosowanie do potrzeb klienta – wybór odpowiedniej diety zależy od naszych oczekiwań oraz konsultacji z dietetykiem, który wskaże nam właściwy jadłospis. Dietetycy współpracują również z kucharzami, co daje nam gwarancję idealnie skomponowanych posiłków.
  • Zmniejszenie ilości wyrzucanego jedzenia – mniej kupujemy-mniej marnujemy.
  • Proste odchudzanie – to nie my musimy liczyć kalorie, robi to za nas profesjonalista, do tego posiłki są ciekawie zróżnicowane. Ograniczamy podjadanie, oszczędzamy czas, który możemy przeznaczyć na trening.

 

Jak wybrać catering dietetyczny?

Nie jest to łatwe, zwłaszcza, że każdy z nas przywiązuje wagę do innych cech. W wyborze ważną rolę odgrywa na pewno cena. Dieta catering nie należy do najtańszych, jednak firmy cateringowe często oferują różne atrakcyjne promocje i pakiety. Jakość oferowanych usług to kolejny ważny element, na który trzeba zwrócić uwagę. Istotne jest, by kucharze korzystali z wysokiej klasy produktów a posiłki były pięknie podane. Teraz nawet opakowanie ma znaczenie, nie tylko jego estetyka ale również biodegradowalność czy wielorazowość.

 

Firma Fit Apetit gwarantuje zadowolenie klienta dostarczając mu posiłki zdrowe, smaczne i oryginalne. Polecamy catering dietetyczny Wrocław – Fit Apetit.

O autorze

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.