Dziecko, Zdrowie

Pediatra 24h Warszawa

Domowe sposoby na infekcje u dzieci są dobre i skuteczne, ale gdy potrzeba wizyty lekarza do domu, to też trzeba wiedzieć z kim się skontaktować i do kogo zadzwonić. Jest na to rozwiązanie.

GDZIE SZUKAĆ POMOCY, GDY POTRZEBUJEMY WEZWAĆ LEKARZA DO DZIECKA?

Rodzice dzieci, w szczególności tych małych i najmniejszych, wiedzą jak stresujące potrafią być chwile, gdy u dziecka nagle pojawia się choroba. Każda gorączka powyżej 39 stopni jest nie lada zmartwieniem, a gdy objawom towarzyszy jeszcze silny, męczący kaszel lub pojawiają się symptomy jeszcze bardziej niepokojące, to taki rodzic po prostu ze zmartwienia nie śpi, tylko myśli jak może pomóc swojemu dziecku.

 

HISTORIA Z ŻYCIA WZIĘTA – CHOROBA MAŁEGO DZIECKA, STRES RODZICÓW I BRAK LEKARZA.

Miałam w tym roku taką sytuację, gdy lekarz rodzinny opiekujący się zawsze naszymi dziećmi, po prostu odmówił przyjazdu do najmłodszego syna w wieku 1,5 roczku, gdy ten już ponad dwie doby wysoko gorączkował. Nie wnikając w powód dlaczego w ogóle może dojść do takiej sytuacji, gdy zaufany lekarz nagle nie jest w stanie pomóc, po prostu jako rodzice zostaliśmy postawieni w bardzo trudnej sytuacji.

 

Z doświadczenia już wiedzieliśmy, że jak gorączka trwa ponad dwie doby, to trzeba będzie wezwać lekarza i najlepiej jeszcze zrobić podstawowe wyniki morfologii krwi plus CRP. Tak też zrobiliśmy. Wyniki ewidentnie wskazywały na poważną infekcję dróg oddechowych i potrzebę konsultacji lekarskiej.

 

Tak się zdarzyło, że nawet drugi lekarz, którego traktowaliśmy jako dobrą alternatywę dla naszego pierwszego wyboru w razie jakiejkolwiek sytacji, że nasz zaufany doktor nie będzie mógł przyjechać, okazało się, że ma tyle pacjentów, że ten lekarz też do nas nie przyjedzie.

 

Sytuacja zaczęła się wymykać spod kontroli. Co za stres!

Bardzo bym chciała w tamtej chwili mieć jeszcze jakiś plan C.

Teraz już wiem i taki plan mam.

W razie potrzeby, lekarz jest zawsze dostępny – pediatra 24h Warszawa

 

Barbara 4xMama

O autorze

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.