Dom i ogród

Kolektory słoneczne. Na co zwracać uwagę przed ich zakupem?

Zastanawiasz się nad montażem ekologicznych rozwiązań u siebie w domu? Interesujesz się kolektorami słonecznymi? Pewnie wiesz trochę na temat zalet takiego rozwiązania, ale nie masz pewności, na co konkretnie zwracać uwagę przed zakupem konkretnego modelu. Co musisz sprawdzić, aby inwestycja taka przyniosła ci jak największe korzyści? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Ważne pytanie: płaski czy próżniowy?

Solary słoneczne mogą mieć różną budowę. To bardzo ważna kwestia – konstrukcja bowiem wpływa między innymi na cenę sprzętu. W przypadku kolektorów płaskich może być ona 3-4 razy niższa niż przy korektorach próżniowych, wtedy, kiedy przeliczymy to na powierzchnię czynną aparatury.

Kolektor słoneczny – kontra potrzeby użytkowników

Elementy te stanowią ważny element całej instalacji solarnej. Z tego względu tak ważne jest, aby przed zakupem urządzenia zwrócić uwagę na istotne parametry. Wśród takich szczegółów znalazła się m.in. pojemność podgrzewacza. Ważna jest także powierzchnia kolejnych elementów. Dodatkowo wśród istotnych parametrów technicznych znajduje się waga kolektorów, ponieważ wpływa ona na obciążenie dachu budynku, na którym są zainstalowane.

Warto wiedzieć, że wielkość kolektora słonecznego powinna być uzależniona również od tego, do czego zostanie on wykorzystany. Inną wielkość przyjmuje się, używając sprzętu do podgrzania ciepłej wody użytkowej, a inną wówczas, gdy będzie ona wsparciem instalacji ogrzewania domu.

Solary słoneczne – zadbaj o swoją wygodę!

Oprócz tego liczy się również wygoda obsługi takiego urządzenia. Bardzo dużo daje możliwość zdalnego nadzoru pracy przez internet. Przykładem jest system Ekontrol, który pozwala na kontrolę nad instalacją solarną oraz pompą ciepła. Docenisz to wtedy, kiedy będziesz poza domem, na przykład na urlopie, na wakacjach. Możesz zdalnie ustawiać wszystkie parametry takiej instalacji. Miej wszystko zawsze pod kontrolą! Dowiedz się więcej na https://www.hewalex.pl/oferta/kolektory-sloneczne-i-osprzet/!

Czas gwarancji – zadbaj o swój komfort i bezpieczeństwo

Solary słoneczne są rozwiązaniem, który wiąże się z pewnym wydatkiem. Dlatego tak ważne jest, aby sprawdzić, czy rzeczywiście są one wykonane z solidnych materiałów. Drugim istotnym aspektem w tym przypadku jest gwarancja takiego sprzętu. Im dłuższa, tym lepsza. W niektórych przypadkach zestaw solarny może być objęty gwarancją nawet na 10 lat.

Energia słońca

Nie wyrzucaj baterii do śmietnika – to zbrodnia na środowisku

O autorze

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.