Polecane, Zdrowie

Pieluchomajtki dla dorosłych – co warto o nich wiedzieć?

Pieluchomajtki dla dorosłych to idealne rozwiązanie na problem nietrzymania moczu. Polecane są zarówno dla osób aktywnych, którym niekontrolowane wydalanie moczu znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, jak i dla tych, którzy cierpią na różne schorzenia. Pieluchomajtki dla dorosłych występują w wielu rozmiarach i są odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Co warto o nich wiedzieć?

Pieluchomajtki dla dorosłych są zapinane na rzepy. Te środki zabezpieczające przed przeciekaniem są dostępne zarówno w wersji ze średnim, jak i wysokim wchłanianiem wilgoci. Możemy dostać wyroby przeznaczone do inkontynencji moczowej oraz kałowej. Pieluchomajtki dla dorosłych są łatwe do założenia, oddychające i zapobiegają przeciekaniu. Środki chłonne tego typu powstały z myślą o osobach aktywnych i tych o ograniczonej mobilności ruchowej.

Pieluchomajtki dla dorosłych – idealne na nietrzymanie moczu

Wśród środków chłonnych polecanych przy dolegliwości NTM wyróżniamy: wszelkiego rodzaju wkładki, majtki chłonne, pieluchomajtki, pampersy. Oczywiście wybór odpowiedniego zabezpieczenia zależy od stopnia nasilenia dolegliwości. Pieluchomajtki dla dorosłych są zdecydowanie bardziej chłonne niż bielizna tego typu (czyli majtki chłonne) i dodatkowo wyposażone w pas biodrowy lub rzepy.  Najczęściej sięgają po nie opiekunowie osób o ograniczonej aktywności, leżących lub tych w podeszłym wieku. Wiele osób nazywa pieluchomajtki zamiennie pieluchami dla dorosłych. Nie muszą być one mniej wygodne od idealnie dopasowanych do ciała majtek chłonnych. Kluczem jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru (dostępne są od XS do XL).

Pieluchomajtki dla dorosłych mają wygodny system dopasowania i zapewniają większą swobodę ruchów. Zastosowano w nich specjalną włókninę rozprowadzającą wilgoć, która zapewnia poczucie suchości przez wiele godzin. Używając tego typu środków chłonnych, nie trzeba też martwić się nieprzyjemnym zapachem, ponieważ zostały wyposażone w pochłaniacz, który niweluje woń moczu, a dodatkowo ma też właściwości antybakteryjne.

By pieluchomajtki dla dorosłych mogły odpowiednio spełnić swoje zadanie, należy je właściwie dopasować. Jak to zrobić? Przy zakupie pieluchomajtek dla dorosłych najistotniejsze znaczenie ma obwód bioder. Jak dobrze go zmierzymy, to dobierzemy odpowiedni rozmiar środków chłonnych (na podstawie tabeli dostępnej na opakowaniu), a co za tym idzie – unikniemy nieprzyjemnych skutków złego dopasowania wyrobu, takich jak chociażby odparzenia czy niekomfortowy ucisk.

Dobrym wyborem będą pieluchomajtki dla dorosłych TENA, bowiem produkty te zostały przebadane dermatologicznie, a ich skuteczność oraz łagodność dla skóry została poparta badaniami. Są wykonane z oddychającego materiału przypominającego tkaninę, która pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, zapewniając zdrowie skóry i komfort. Ich otwarta konstrukcja z mocnymi rzepami umożliwia łatwą wymianę produktu w pozycji leżącej lub stojącej. Produkt można bez trudu ponownie zapinać i dopasowywać, aby uzyskać idealne dopasowanie.

 

Sok z owoców czarnego bzu na kaszel i infekcje u dzieci oraz dorosłych

 

O autorze

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.