Odżywianie i dieta

Orzechy arachidowe – dlaczego warto je jeść?

Orzechy arachidowe, które bywają też nazywane ziemnymi lub fistaszkami, cieszą się dużą popularnością. Jednak większość z nas traktuje je jedynie jako przekąskę i nie przywiązuje dużej uwagi do ich właściwości. Jednak warto pamiętać, że orzeszki arachidowe mają wiele pozytywnych właściwości zdrowotnych i odżywczych. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że zawierają najwięcej białka ze wszystkich rodzajów orzechów dostępnych na rynku. To nie jest koniec ich zalet! Sprawdź, dlaczego warto jeść orzeszki arachidowe!

Co zawierają orzechy arachidowe?

Orzechy ziemne arachidowe mają bardzo bogaty skład, który pozytywnie wpływa na organizm. Przede wszystkim są bardzo bogatym źródłem białka, czyli głównego budulca kości. Nie brakuje w nich witamin takich, jak E, czyli witamina młodości oraz B3 odpowiadającą za prawidłowe funkcjonowanie mózgu, a także wspomagającą układ nerwowy. Orzechy arachidowe są też świetnym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które poprawiają pracę tkanki mózgowej i układ sercowo-naczyniowy. Nie zabraknie w nich błonnika odpowiedzialnego za prawidłową przemianę materii, potasu mającego duży wpływ na przemianę węglowodanów i syntezę białka.

Kolejne dobroczynne składniki orzechów arachidowych to resweratol (kontroluje poziom cukru), wapń (dba o prawidłową krzepliwość krwi), żelazo (obniża poziom cholesterolu) oraz magnez (pozytywnie wpływa na pracę mózgu). W tej niewielkiej przekąsce nie zabraknie również fosforu odpowiadającego za zdrowe i mocne kości, sodu oraz cynku. Orzeszki ziemne to też doskonałe źródło antyoksydantów oraz polifenoli, które chronią organizm przed różnymi chorobami.

Jakie właściwości mają orzechy arachidowe?

Z tego, co już napisaliśmy, można się przekonać, że orzeszki arachidowe mają bardzo bogaty skład. Dlatego warto je kupić https://naturalniezdrowe.pl/orzechy/60-orzechy-ziemne-arachidowe-prazone-bez-soli.html. Od razu się przekonacie, że świetnie wpłyną na Wasz wygląd i zdrowie.

Orzeszki arachidowe znakomicie koją nerwy, łagodzą stres i bóle migrenowe, a także pozytywnie wpływają na jakość snu. Mają również pozytywny wpływ na pamięć i koncentrację. Wspomagają też przyrost mięśni, a także poprawiają metabolizm. Orzeszki ziemne chronią też przed wieloma chorobami. Przede wszystkim zmniejszają ryzyko zachorowalności na nadciśnienie, miażdżycę, osteoporozę, chorobę wieńcową, zawał serca i udar mózgu. W dodatku zapobiegają również rozwojowi cukrzycy typu 2, obniżają poziom złego cholesterolu, a także wspomagają układ krążenia i oddechowy. Warto też wspomnieć, że mają pozytywny wpływ na potencję, a także są świetnym afrodyzjakiem, więc z pewnością warto po nie sięgać.

Warto też pamiętać, że naukowcy zalecają spożywanie orzeszków ziemnych wszystkim bez względu na wiek i płeć. Jednak szczególnie powinni o nich pamiętać kulturyści, a także wegetarianie.

Sprawdź, na czym zyskasz przy suplementacji z udziałem kurkuminy

Wpływ fruktozy na zdrowie: wady i zalety

O autorze

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.