Polecane, Zdrowie

Olej lniany – na co pomaga i jak wybrać ten najlepszy?

Moda na naturę trwa w najlepsze! Nie pozwól, by była wyłącznie sezonowa. Zadbaj, by zdrowe nawyki pozostały z Tobą na stałe i wprowadź do codziennej diety wartościowe produkty. Poznaj olej lniany – na co pomaga, z pewnością Cię pozytywnie zaskoczy!

Jak wybrać dobry olej?

Decydując się na zakup oleju lnianego, musisz zdecydować, jaki produkt wybierzesz – rafinowany, pozyskiwany na ciepło, czy nierafinowany – pozyskiwany na zimno. Olej rafinowany na skutek działania wysokiej temperatury, pozbawiony jest witamin, drugi z kolei jest pełnowartościowy i niezwykle korzystny dla zdrowia. Zastanawiasz się, na co szczególnie warto zwrócić uwagę, kupując olej lniany?

1. Odpowiednia temperatura

Pamiętaj, że olej lniany zachowuje swoje właściwości, kiedy jest przechowywany w odpowiedniej temperaturze. Powinien być przechowywany w lodówce zarówno przed jak i po otwarciu. Zwróć uwagę, skąd sprzedawca podaje butelkę produktu, jeśli z półki – zrezygnuj z zakupu.

2. Opakowanie

Zwróć szczególną uwagę na opakowanie oleju lnianego. Wybierz ten, który znajduje się w butelce wykonanej z ciemnego szkła.

3. Smak

Świeży olej lniany charakteryzuje się lekko orzechowym, przyjemnym smakiem. Ten, który nie nadaje się do spożycia, będzie gorzki i niesmaczny.

4. Okres przydatności do spożycia

Tak, ten czas również ma znaczenie! Sprawdź, ile on wynosi – najlepiej, jeśli nie przekracza trzech miesięcy. Masz wówczas pewność, że był on tłoczony w tradycyjny sposób.

5. Miejsce zakupu

Wybieraj olej lniany ze sprawdzonych źródeł. Kupując produkt w aptece lub sklepie ze zdrową żywnością możesz być pewny, że był odpowiednio przechowywany.

Olej lniany – na co pomaga?

Słyszałeś zapewne wiele pozytywnych opinii na temat oleju lnianego. Jesteś ciekawy, na co rzeczywiście pomaga i dlaczego warto włączyć go do swojej diety?

Olej lniany skutecznie wspomaga mechanizmy obronne organizmu, dzięki czemu:

– przyczynia się do wzmocnienia układu immunologicznego;

– skutecznie pomaga dotlenić komórki, dlatego jest stosowany w profilaktyce chorób nowotworowych;

– regularnie stosowany wspomaga walkę z cholesterolem, skutecznie pomagając obniżyć jego poziom;

– zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca i miażdżycy;

– pomaga chronić układ pokarmowy;

– łagodzi wahania poziomu cukry we krwi;

– pomaga uregulować gospodarkę hormonalną;

– pozytywnie działa podczas leczenia alergii i chorób immunologicznych;

Regularnie przyjmowany olej lniany może stać się Twoim sprzymierzeńcem w trosce o zdrowie Twoje i Twojej rodziny, skutecznie wspierać leczenie farmakologiczne i proces kształtowania zdrowych nawyków.

Pasta dr Budwig – skuteczna walka z nowotworem

O autorze

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.